کردیت اسکور

کردیت اسکور

کردیت اسکور چیست؟

مهاجرت به کشور کانادا یکی از جذاب ترین گزینه های پیش روی تمام مهاجران است. زندگی در این کشور می تواند بسیار رویایی و هیجان انگیز باشد. کردیت اسکور (Credit Score) از جمله چالش های پیش روی مهاجران این کشور است. به همین دلیل افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، در ابتدا بهتر است با کردیت اسکور در کانادا آشنایی کامل پیدا کنند. به همین منظور در ادامه شما را با هر آنچه نیاز است در رابطه با کردیت اسکور بدانید، آشنا خواهیم کرد.

 

کردیت اسکور

Credit Score چیست؟

کردیت اسکور یا نمره اعتباری یکی از بهترین راهکارهایی می باشد که به شما کمک می کند تا وام های کم بهره، کارت اعتباری و تسهیلات مسکن دریافت نمایید. Credit Score خوب و بالا در کشور کانادا می تواند یک پشتیبان مالی بسیار موثر و بزرگ محسوب شود. البته فراموش نکنید که نمره اعتباری در هر کشوری شرایط خود را دارد. بنابراین نمی توانید نمره اعتباری خود را از کشوری به یک کشور دیگر انتقال دهید.

زمانی که فرد به کانادا مهاجرت می کند سابقه نمره اعتباری او آغاز می شود. زمانی که اعتبار شما صفر باشد، به این معناست که هنوز سیستم اعتباری خود را در کانادا راه اندازی نکرده اید. بنابراین می توانید شروع به جمع آوری اعتبار کرده و با فعالیت مالی خود میزان اعتبارتان را افزایش دهید.

 

عوامل موثر بر کردیت اسکور کانادا

یکی از رایج ترین سوالاتی که در رابطه با کردیت اسکور کانادا پرسیده می شود، این است که چه عواملی روی این اعتبار تاثیر می گذارند؟

به طور کلی میزان Credit Score در کانادا توسط دو سازمان TransUnion و Equifax تعیین می شود. این سازمان ها نیز عوامل زیر را مهم ترین عوامل تاثیرگذار در نمره اعتبار کانادا معرفی نموده اند.

• سابقه پرداخت ها

سابقه پرداخت های شما می تواند در تعیین میزان نمره اعتباری شما تاثیرگذار باشد. بررسی سابقه پرداخت نشان می دهد که شما چقدر از پرداخت هایتان را به موقع انجام داده اید.

• میزان بدهی اعتباری

زمانی که شما دارای بدهی مالی باشید، به این معناست که بخش قابل توجهی از نمره اعتبار خود را استفاده نموده اید. به همین دلیل است که در صورت وجود بدهی مالی بالا نمی توانید نمره اعتباری خود را افزایش دهید. با توجه به این موضوع بهتر است حداکثر 30 درصد از اعتبار موجودی حسابتان را استفاده نمایید.

• نوع اعتبار

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر کردیت اسکور نوع اعتبار شما می باشد. پس از اینکه به کانادا مهاجرت کنید، می توانید وام های متفاوتی را دریافت نمایید و یا کارت اعتباری بگیرید. پرداخت به موقع اقساط این وام ها نشان می دهد که قادر به مدیریت بدهی های خود هستید و این موضوع اعتبار حساب شما را افزایش می دهد.

• سابقه و قدمت حساب

مدت زمانی که از افتتاح حساب شما می گذرد و استفاده مستمر شما از حساب از دیگر مواردی هستند که در تعیین نمره اعتباری شما موثر می باشند.

• مشکلات مالی

اگر پیش از مهاجرت به این کشور از سابقه مالی خوبی برخوردار نباشید و مشکلاتی مانند ورشکستگی را تجربه کرده باشید، در کردیت اسکور کانادا تاثیری ندارد. برای سنجش نمره اعتبار تنها به سابقه مالی شما در کشور کانادا توجه می شود.

تاثیر نمره اعتباری (کردیت اسکور) بر وام مسکن کانادا

کردیت اسکور در کانادا عددی 3 رقمی می باشد که رتبه مالی و میزان خوش حسابی افراد را نمایش می دهد. هر چقدر رتبه افراد بالاتر باشد، می توانند از تسهیلات و کارت های اعتباری بیشتری بهره مند شوند. به طور کلی اگر به دنبال تسهیلات و امتیازات بیشتر هستید، بهتر است در ابتدا نمره اعتباری خود را افزایش دهید. در این صورت می توانید برای دریافت وام مسکن کانادا نیز اقدام نمایید.

اعداد تعریف شده برای نمره اعتباری 300 الی 900 هستند. بنابراین هر چقدر این عدد به 900 نزدیک تر باشد، به معنای اعتبار بیشتر است. این افراد بدهی های خود را در موعد مقرر پرداخت نموده اند و مشکلات مالی نیز ندارند. به همین دلیل امکان دریافت وام مسکن توسط این افراد بسیار بالاتر است.

کردیت اسکور

راهکارهای افزایش نمره اعتباری برای دریافت وام در کانادا

راهکارهای متعددی وجود دارند که می توانند میزان کردیت اسکور کانادا را افزایش دهند. برخی از این راهکارها عبارتند از:

  • پرداختن به موقع بدهی ها و صورتحساب های بانکی
  • پایین نگه داشتن میزان بدهی کارت های اعتباری نسبت به میزان اعتبار بانک
  • کاهش میزان بدهی های کارت اعتباری
  • عدم بررسی دائم میزان امتیاز کردیت اسکور
  • عدم درخواست کارت های اعتباری در بازه زمانی کوتاه مدت

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه