قیمت مسکن در تورنتو

اشتراک گذاری:

بازار مسکن در کشور کانادا طی سال های اخیر با تغییرات چشمگیری مواجه شده است. عوامل متعددی وجود دارند که در تعیین قیمت مسکن در کانادا و میزان معاملات مسکن موثر هستند. شناخت این عوامل می تواند به شما کمک کند تا مناسب ترین ملک را با توجه به بودجه خود تهیه نمایید. نکته دیگری که در رابطه با قیمت ملک در کانادا وجود دارد، ارزش خانه در شهرها و ایالت های مختلف این کشور است. تورنتو، ونکوور و مونترال از محبوب ترین شهرهای کانادا هستند. به همین دلیل هر ساله افراد زیادی برای خرید ملک در این شهرها اقدام می کنند. این موضوع موجب شده تا متقاضیان ملک در این شهرها افزایش پیدا کند و در نهایت قیمت ملک در این شهرهای کانادا بیشتر شود. بنابراین میتوان انتظار داشت که قیمت مسکن در تورنتو به عنوان یک شهر صنعتی با سایر شهرهای کانادا اختلاف زیادی داشته باشد. در ادامه به بررسی قیمت و تعداد معاملات روز مسکن  و مقایسه آنها در ایالت های مختلف خواهیم پرداخت.

Note: Data sourced from the Canadian Real Estate Association (CREA)

MLS® Benchmark Price
0 $
12Month Change
% 0 -↓
1Month Change
% 0 -↓
Average Sold Price
0 $
12Month Change
% 0 -↓
1Month Change
% 0 -↓
Monthly Transactions
0
12Month Change
% 0 -↓
1Month Change
% 0 -↓
قیمت مسکن در تورنتو

British Columbia

Average Sold Price
May 2024: $1,001,736
___________________

April 2024, $1,006,248
May 2023, $1,017,310

ALBERTA

Average Sold Price
May 2024: $507,706
___________________

April 2024, $499,505
May 2023, $470,037

SASKATCHEWAN

Average Sold Price
May 2024: $328,029
___________________

April 2024, $324,474
May 2023, $315,300

MONITOBA

Average Sold Price
May 2024: $371,224
___________________

April 2024, $382,658
May 2023, $358,391

ONTARIO

Average Sold Price
May 2024: $890,634
___________________

April 2024, $900,161
May 2023, $924,908

QUEBEC

Average Sold Price
May 2024: $502,994
___________________

April 2024, $498,124
May 2023, $481,926

NEWFOUNDLAND AND LABRADOR

Average Sold Price
May 2024: $306,184
___________________

April 2024, $604,570
May 2023, $271,953

مسکن در تورنتو

به طور کلی عوامل متعددی وجود دارند که در تعیین میزان معاملات و قیمت مسکن در تورنتو نقش دارند. نوع خانه، منطقه مورد نظر، رفاه محله، متراژ خانه، فصل خرید، جمعیت ساکن و … از جمله مواردی هستند که می توانند تعیین کننده قیمت نهایی مسکن در این شهر باشند. البته تورم و ارزش گذاری دلار، سیاست های دولت و برخی عوامل خارجی نیز می توانند به صورت غیر مستقیم روی قیمت مسکن در این شهر تاثیرگذار باشند. یکی از دلایل استفاده گسترده افراد از مورگیج برای خرید خانه در تورنتو همین موضوع می باشد.

اگر قصد خرید مسکن در تورنتو را دارید، بهتر است در ابتدا یک آمار کلی نسبت به میانگین قیمت مسکن در این شهر داشته باشید. از آنجایی که جمعیت ساکن در این شهر نسبت به دیگر شهرهای کانادا بیشتر است، تعداد متقاضیان مسکن در تورنتو نیز نرخ بالایی دارد. همین موضوع موجب می شود تا قیمت مسکن نیز در این شهر افزایش پیدا کند. براساس آمار رسمی مسکن در کانادا قیمت ملک در تورنتو در سال 2023 به صورت ماهانه رشد قابل توجهی داشته است. دریافت مورگیج در تورنتو یکی از بهترین روش های تامین مالی برای خرید خانه می باشد.

Note: Data sourced from the Canadian Real Estate Association (CREA)

Detached

Avg. Sold Price
0 $
vs. 06/2023
% 0 -↓

Semi-Detached

Avg. Sold Price
0 $
vs. 06/2023
% 0 -↓

Freehold Townhouse

Avg. Sold Price
0 $
vs. 06/2023
% 0 -↓

Condo Apartment

Avg. Sold Price
0 $
vs. 06/2023
% 0 -↓

بررسی روند تغییر قیمت مسکن در تورنتو

تورنتو یکی از پیشرفته ترین و مهم ترین شهرهای کانادا شناخته می شود و به همین دلیل میزان پیشرفت در این شهر با درصد بالایی در حال رشد است. این موضوع روی قیمت مسکن در تورنتو نیز بسیار تاثیرگذار می باشد. با توجه به افزایش میزان محبوبیت این شهر، حوزه مسکن تورنتو نیز با قیمت های کاذب مواجه شده است. به همین دلیل پس از 2021 می توانید شاهد رشد بالای 40 درصدی قیمت مسکن در این شهر باشید. البته فراموش نکنید که این موضوع می تواند به بالا رفتن قیمت مسکن شما طی چند سال آینده نیز کمک کند.

معاملات مسکن در تورنتو

به طور کلی باید گفت که شهر تورنتو یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کانادا محسوب می شود. به همین دلیل است که نسبت به دیگر شهرهای کانادا متقاضیان زیادی در حوزه مسکن دارد. با این وجود اگر قصد خرید مسکن در کانادا را دارید، بهتر است یک برآورد نسبی در رابطه با قیمت مسکن در شهرهای مختلف به دست آورید. به طور مثال ونکوور نسبت به تورنتو از آب و هوای بهتری برخوردار است، اما به صورت نرمال قیمت خانه در این شهر منصفانه تر از تورنتو می باشد. از طرفی خانه در مونترال با نصف قیمت خانه های تورنتو به فروش می رسد.

مهم ترین شاخص برای بررسی بازار مسکن Total Residential Transactions یا کل تراکنش های مسکونی می باشد. این آمار نشان دهنده کل تعداد خرید و فروش واحدهای مسکونی در یک دوره زمانی مشخص است (معمولا ماهانه، سه ماهه یا سالانه). این معیار که بیانگر فروش خانه های تک خانواره، فروش آپارتمان ها، فروش خانه های شهری و فروش سایر املاک مسکونی می باشد، فعالیت کلی بازار مسکن را اندازه گیری می کند.

سطوح بالای Total Residential Transactions نشان دهنده بازار پررونق است، در حالی که سطوح پایین نشان دهنده بازار راکد است. افزایش این شاخص ممکن است نشان دهنده افزایش تقاضا برای خرید خانه باشد و در بازارهای رقابتی، می تواند منجر به افزایش قیمت ها شود.

Total New Listings (تعداد خانه های لیست شده جدید)

تعداد خانه های لیست شده جدید (Total New Listings) یکی از شاخص های کلیدی در بازار املاک و مستغلات است که تعداد خانه هایی را که در یک دوره زمانی مشخص (معمولاً یک ماه) برای اولین بار برای فروش در بازار عرضه شده اند را نشان می دهد.

افزایش Total New Listings می تواند نشان دهنده افزایش اعتماد فروشندگان به بازار باشد. به عبارت دیگر ممکن است نشان دهنده افزایش ساخت و ساز خانه های جدید باشد. در بازارهای گرم با تقاضای بالا، افزایش Total New Listings می تواند منجر به کاهش قیمت ها شود زیرا رقابت بین فروشندگان افزایش می یابد. در بازارهای سرد با تقاضای پایین، کاهش Total New Listings می تواند منجر به افزایش قیمت ها شود زیرا خانه های کمتری برای خرید موجود است.

به طور کلی در زمان رونق اقتصادی، مردم معمولاً پول بیشتری برای خرید خانه دارند، بنابراین Total New Listings ممکن است افزایش یابد. همچنین نرخ بهره بالا می تواند تقاضا برای خرید خانه را کاهش دهد و منجر به کاهش Total New Listings شود. در مناطق با محدودیت زمین و خانه، Total New Listings ممکن است پایین تر باشد، حتی در بازارهای گرم.

تفاوت اصلی این معیار با Total Residential Transactions در این سایت این است که Total New Listings تعداد خانه هایی را که برای فروش در یک دوره زمانی خاص عرضه (لیست) می شوند، نشان می دهد صرف نظر از اینکه معامله میشوند یا خیر. در حالی که Total Residential Transactions تعداد املاک معامله شده را در نظر می گیرد.

Sales-to-New Listings Ratio (نسبت فروش به آگهی های جدید) 

یکی از معیارهای مهم که در بازار املاک و مستغلات که رابطه بین تعداد خانه های فروخته شده و تعداد خانه های جدیدی که در یک دوره زمانی مشخص (معمولاً یک ماه) به بازار عرضه شده اند را نشان می دهد، نسبت فروش به آگهی یا SNLR می باشد. SNLR با تقسیم تعداد خانه های فروخته شده در یک دوره زمانی خاص بر تعداد آگهی های جدیدی که در همان دوره اضافه شده اند و سپس ضرب در 100 محاسبه می شود.

SNLR بالا (بیشتر از 60%) نشان میدهد که تقاضا برای خانه ها زیاد است و عرضه کم است. در این شرایط، قیمت ها تمایل به افزایش دارند و خانه ها به سرعت فروخته می شوند. SNLR بالای 60 نشان دهنده مارکت فروشنده و پایین 40 نشان دهنده مارکت خریدار می باشد و بین این دو، مارکت متعادل شناخته می شود. هر چه این شاخص کمتر باشد به این معنی است که عرضه خانه ها زیاد است و تقاضا کم است. این شاخص می تواند به خریداران در زمان بندی مناسب برای خرید خانه کمک کند. به عنوان مثال، اگر SNLR بالا باشد، ممکن است بخواهند خرید خود را به تعویق بیندازند تا از رقابت کمتری برخوردار شوند.

مقایسه املاک

مقایسه