مورگیج چیست؟

مورگیج

مورگیج چیست؟

اخذ وام مسکن در کانادا یا مورگیج یکی از بهترین و مناسب ترین راهکارهای تامین بودجه برای خرید ملک در این کشور است. البته بسیاری از افراد می خواهند بدانند که کدام وام انتخاب بهتری می باشد و نرخ بهره کمتری دارد. به طور کلی افراد زیادی وجود دارند که برای دریافت اقامت و یا سرمایه گذاری در کانادا، اقدام به خرید مسکن در کانادا می کنند. این افراد ممکن است بودجه کافی برای خرید ملک را نداشته باشند و یا بخواهند بخشی از سرمایه خود را به این کار اختصاص دهند. در این صورت بهترین روش برای خرید ملک استفاده از وام مسکن است. به همین منظور در ادامه شما را با انواع مورگیج و شرایط استفاده از آن ها آشنا خواهیم کرد.

مورگیج

mortgage چیست؟

مورگیج یکی از انواع وام های بانکی محسوب می شود که افراد به منظور خرید ملک می توانند آن را دریافت نمایند. نکته قابل توجه این است که هر نوع وام مسکن را mortgage نمی گویند. این نوع وام بلند مدت بوده و از سود نسبتا کمی برخوردار می باشد. از طرفی تا زمان تسویه وام، سند خانه به عنوان ضمانت در رهن بانک خواهد بود. در صورت عدم پرداخت به موقع و عدم تسویه اقساط، بانک این حق را دارد تا خانه را مصادره نموده و آن را به فروش برساند.

انواع مورگیج در کانادا

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با مورگیج شناخت انواع وام مسکن در این کشور است. به طور کلی وام های مسکن در کانادا به 5 دسته تقسیم بندی می شوند. بنابراین شما با توجه به شرایط و نیازهای خود می توانید بهترین و مناسب ترین نوع وام را انتخاب نمایید.

• Fixed-rate mortgage:

این مورگیج از سود ثابتی بهره مند است و این موضوع می تواند به برنامه ریزی مالی شما کمک کند. از مهم ترین مزایای این وام می توان به عدم تاثیرگذاری نوسانات بازار روی نرخ بهره وام اشاره داشت.

• Variable-rate mortgage:

این نوع از وام نیز دارای سود شناور می باشد. بنابراین احتمال تغییر نرخ بهره در دوره بازپرداخت وجود خواهد داشت.

• open mortgage:

در صورتی که قصد دارید قبل از موعد مشخص اقساط وام خود را تسویه کنید، وام باز می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در صورت استفاده از این وام می توانید علاوه بر اقساط، مبالغ دیگری را نیز پرداخت کنید تا سود وام را کاهش دهید. این وام به شما این امکان را می دهد تا وام را بدون پرداخت سود آن و قبل از موعد معین تسویه کنید.

• closed mortgage:

این نوع مورگیج برای افرادی مناسب است که قصد تسویه وام را پیش از موعد معین ندارند. از طرفی نرخ بهره آن نیز نسبت به وام باز بسیار کمتر است.

• convertible mortgage:

وام های تبدیل پذیر نیز از دیگر انواع مورگیج کانادا هستند که به شما این امکان را می دهند تا نوع وام خود را تغییر دهید. بنابراین با توجه به شرایط و امکانات خود می توانید وام خود را به باز، شناور، ثابت و یا بسته تبدیل کنید.

مورگیج

قوانین و شرایط استفاده از مورگیج در کانادا

خرید مسکن در تورنتو و یا دیگر شهرهای محبوب و معروف کانادا یک رویای جذاب و دوست داشتنی محسوب می شود. خوشبختانه امروزه استفاده از مورگیج و یا کسب کردیت اسکور برای دریافت وام می توانند به شما کمک کنند تا خانه رویایی خود را در کانادا خریداری نمایید. براساس پیش بینی بازار مسکن در کانادا خرید ملک در این کشور علاوه بر اینکه می تواند برای اقامت انتخاب مناسبی باشد، انتخاب فوق العاده ای برای سرمایه گذاری محسوب می شود. با این وجود بهتر است پیش از اقدام برای دریافت وام با نکات مهم در دریافت وام مسکن در کانادا آشنا شوید. به طور مثال برخی از قوانین استفاده از mortgage به شرح زیر می باشند.

  • ملک به عنوان ضمانت در رهن بانک خواهد بود.
  • در صورتی که پیش از تسویه وام قصد فروش منزل را داشته باشید، بانک به میزان 3 ماه سود خود شما را جریمه خواهد کرد.
  • در صورتی که وام شما قابل انتقال باشد، می توانید آن را به نام خریدار منتقل کنید. در این صورت از اعمال جریمه فوق جلوگیری خواهید کرد.

نرخ بهره وام مسکن در کانادا 2024

نرخ بهره وام های مسکن کانادا به عوامل متعددی بستگی دارد. بانک انتخاب شده، نوع وام، قیمت مسکن در کانادا، شرایط پیش پرداخت و روند تسویه وام از جمله مواردی هستند که در تعیین نرخ سود وام تاثیر می گذارند. بنابراین نمی توان یک نرخ ثابت را برای بهره وام های مسکن در این کشور مشخص کرد. نوع وام انتخاب شده، مبلغ درخواست وام و قیمت تمام شده مسکن نیز از دیگر عواملی هستند که می توانند در تعیین نرخ بهره نقش داشته باشند.

پیوستن به گفتگو

یک دیدگاه در “مورگیج چیست؟”

  • مجتبی سبحانی

    عالی بود 🙂

    پاسخ

مقایسه املاک

مقایسه