دریافت مورگیج در کانادا یکی از رایج ترین راهکارهای دریافت کمک مالی برای خرید مسکن است. به طور کلی اگر در رابطه با خرید ملک در کانادا تحقیق کرده باشید، قطعا راجع به وام مسکن یا مورگج در کانادا شنیده اید. بسیاری از افراد کانادایی و یا افرادی که اقامت این کشور را دریافت نموده اند، از این وام استقبال می کنند. نکته قابل توجه این است که بسیاری از این افراد برای دریافت ریفاینانس مورگیج (ریفایننس مورگیج) نیز اقدام می نمایند.

ریفاینانس به معنای دریافت مجدد وام روی مسکن است. البته توجه داشته باشید که دریافت این وام کار نسبتا سخت و پیچیده ای می باشد. به همین منظور در ادامه به بررسی شرایط دریافت وام دوم مسکن در کانادا خواهیم پرداخت.

در ابتدا باید توضیح مختصری در مورد مورگج در کانادا بدهیم. مورگیج (مورگج) یکی از انواع وام های بانکی محسوب می شود که افراد به منظور خرید ملک می توانند آن را دریافت نمایند. نکته قابل توجه این است که هر نوع وام مسکن را mortgage نمی گویند. این نوع وام بلند مدت بوده و از سود نسبتا کمی برخوردار می باشد. از طرفی تا زمان تسویه وام، سند خانه به عنوان ضمانت در رهن بانک خواهد بود. در صورت عدم پرداخت به موقع و عدم تسویه اقساط، بانک این حق را دارد تا خانه را مصادره نموده و آن را به فروش برساند.

 

ریفاینانس مورگیج

ریفاینانس مورگیج چیست؟

ریفاینانس مورگیج وام دومی می باشد که افراد روی مسکن خود دریافت می کنند. معمولا افراد با دریافت وام اول خانه مورد نظرشان را خریداری می کنند و وام دوم را روی سند همان خانه دریافت می نمایند. نکته قابل توجه این است که ضمانت وام دوم، مسکن مورد نظر می باشد. بنابراین در صورت عدم پرداخت وام، موسسه وام دهنده امکان تصرف مسکن را دارد. از طرفی این وام معمولا از موسسه ای که وام اول را پرداخت کرده، گرفته می شود. در این صورت معمولا باید ابتدا وام اول را تسویه نمود و سپس وام دوم را دریافت کرد.

شرایط ریفایننس مورگیج در کانادا

شرایط دریافت ریفاینانس مورگیج کانادا مانند وام مسکن اول می باشد و معمولا همان مدارک را باید برای تقاضا و دریافت وام ارائه داد. تنها تفاوت وام دوم و اول در این است که هنگام دریافت ریفاینانس وام مسکن، فرد متقاضی خانه خود را به عنوان ضمانت در نظر می گیرد. بنابراین موسسه ارائه دهنده وام می تواند در صورت دیرکرد و یا عدم پرداخت اقساط، خانه را به عنوان خسارت تصرف نماید. با توجه به این موضوع بهتر است به عنوان متقاضی وام مشخص نمایید که به چه دلیل می خواهید این وام را دریافت کنید. به طور کلی اگر قصد بازسازی منزل و یا پرداخت بدهی های وام اول را دارید، می توانید برای دریافت وام دوم درخواست دهید. در غیر این صورت بهتر است برای رفع نیازهای خود از منابع مالی دیگری استفاده نمایید.

مزایا و معایب وام دوم مسکن در کانادا

پیش از آن که بخواهید برای دریافت ریفاینانس مورگیج (ریفایننس مورگیج) اقدام نمایید، بهتر است با مزایا و معایب دریافت این وام آشنا شوید. از مهم ترین مزایای دریافت وام دوم مسکن می توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • مبلغ این وام قابل توجه بوده و می تواند به طور اساسی نیاز شما را تامین نماید.
  • از طرفی نرخ بهره وام مجدد مسکن نسبت به وام اول بسیار کمتر می باشد.
  • این وام از امتیازات مالی قابل توجهی نیز برخوردار می باشد.

البته معایب ریفایننس مورگیج را نیز نمی توان نادیده گرفت. این معایب عبارتند از:

  • مبلغ وام دوم می تواند برای شما بسیار گران باشد که به همین دلیل مجبور به پرداخت اقساط سنگین تر با بهره بیشتر خواهید شد.
  • از طرفی دریافت این وام ریسک از دست دادن خانه را به همراه دارد. بنابراین با دیرکرد اقساط، موسسه مورد نظر می تواند به راحتی خانه شما را تصاحب نماید.

 

خرید-مسکن-در-تورنتو

آشنایی با قوانین ریفاینانس مورگیج در کانادا

قوانین وام مسکن در کانادا پیچیده و گاه متغیر هستند و پیشبرد امور درخواست وام را دشوار و زمان‌بر می‌کنند. در این شرایط، مشاوره با مورگیج بروکر در کانادا می‌تواند نقش حیاتی در تسهیل این فرایند و دستیابی به بهترین شرایط وام ایفا کند. کارشناسان وام مسکن در کانادا، متخصصان باتجربه‌ای هستند که به‌طور کامل با قوانین و مقررات وام مسکن کانادا آشنا هستند.

  • انتخاب نوع وام مناسب: وام‌های مسکن مختلفی با شرایط و نرخ بهره متفاوت در کانادا وجود دارد. کارشناسان وام مسکن می‌توانند با بررسی شرایط مالی و نیازهای متقاضی، مناسب‌ترین نوع وام را معرفی کنند.
  • ارائه پیش‌بینی‌های دقیق: کارشناسان با در نظر گرفتن شرایط متقاضی، پیش‌بینی‌های دقیقی از میزان وام قابل دریافت، نرخ بهره و اقساط ماهانه ارائه می‌دهند.
  • گردآوری مدارک لازم: فرایند درخواست وام مسکن به ارائه مدارک و اطلاعات مختلفی نیاز دارد. کارشناسان وام مسکن در کانادا لیست کاملی از مدارک مورد نیاز ارائه و در جمع‌آوری آن‌ها به شما کمک می‌کنند.
  • تسهیل فرایند اداری: کارشناسان وام مسکن می‌توانند با وام‌دهندگان مختلف مذاکره کرده و بهترین شرایط را برای شما به دست آورند. آن‌ها همچنین در تکمیل فرم‌های مربوطه و پیگیری مراحل اداری به شما کمک خواهند کرد.
  • ارائه مشاوره تخصصی: کارشناسان وام مسکن در کانادا به شما در مورد مسائل مختلف مربوط به وام مسکن، مانند ریفایننس مورگیج، پیش‌پرداخت و استهلاک وام، مشاوره تخصصی ارائه می‌دهند.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه